Визначення профілю швидкості та втрат тиску при ламінарному русі в каналах двокутного перерізу
DOI:
https://doi.org/10.32347/2409-2606.2015.18.16-21Ключові слова:
двокутний канал, ламінарний рух, теплоутилізатор, підземні води, рівняння Нав’є-СтоксаАнотація
Розглянуто ламінарний рух рідини в каналах двокутного перерізу, утвореного двома рівними дугами кіл. Показано, що аналогія між профілем швидкості в таких каналах та круглих трубопроводах не дає достатньої точності для інженерного розрахунку. Виконано наближений розв’язок рівняння Нав’є-Стокса. Профіль швидкості описано апроксимаційним багаточленом. визначено коеффієнт поля швидкості та коефіцієнт опору тертя Дарсі. Показано можливість використання формули Дуазейля для випадку двокутного каналу.Посилання
Kezlia E. Ya. Vozdukhonagrevatel iz polimernoi plenki dlia sistem vozdushnogo otopleniia teplits. Diss. abstract. Kyiv National University of Construction and Architecture, 1988.
Alishaev M. G. "Tochnye resheniia laminarnogo dvizheniia viazkoi zhidkosti po priamolineinym trubam nekruglykh sechenii." Dagestanskie elektronnye matematicheskie izvestiia: Nauchno-obrazovatelnyi zhurnal: Elektronnoe periodicheskoe izdanie, vol. 6, 2014, pp. 87-100. http://mathreports.ru/articles/Exact-solutions-of-the-laminar-flow-of-a-viscous-fluid-in-straight-pipes-with-non-circular-cut/
Babenina G. L. Gidravlika. Tekhnicheskaia gidrodinamika. izd-vo UGGU, 2006.
Triandafilov Ya. F., Efimova S. G. Gidravlika i gidravlicheskie mashiny. SLI, 2012.
Salnikov B. S. Mekhanika zhidkosti i gaza, gidro- i pnevmoprivod. Yaroslavskii Gosudarstvennyi tekhnicheskii universitet, 2002.
Hmelnik S. Zh Uravnenie Nave-Stoksa. Sushchestvovanie i metod poiska globalnogo resheniia. MiC, 2010.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Volodymyr Dziubenko
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).