Визначення оптимальної температури живильної води на вході в жаротрубний паровий котел з економайзером некиплячого типу
DOI:
https://doi.org/10.32347/2409-2606.2025.53.57-67Ключові слова:
економайзер, живильна вода, паровий котел, теплоутилізатор, димові гази, теплова ефективністьАнотація
У тепловому балансі жаротрубних парових котельних агрегатів втрати теплової енергії з відхідними продуктами горіння є найбільшими. Встановлення економайзерів не киплячого типу з метою утилізації теплової енергії відхідних димових газів у виробничих котельнях на базі жаротрубних котельних агрегатів є поширеною практикою. У той же час недостатня увага приділяється аналізу температурного режиму живильної води на виході з економайзеру, перед подачею в жаротрубний котел, та її впливу на коефіцієнт корисної дії котлоагрегату. В статті досліджено зміну ефективності жаротрубних парових котельних агрегатів середньої потужності залежно від температури живильної води при застосуванні економайзерів не киплячого типу. Визначено оптимальну температуру живильної води та оцінено доцільність застосування економайзерів з метою утилізації теплової енергії відпрацьованих продуктів горіння.
Посилання
"Wind of change – making intelegent use of waste heat", SAACKE GMBH, 2013.
"Boiler Economizer Systems." Cain Industries, USA, 2006.
"High Efficiency Condensing Economizers", AIC, 2010.
"Use Feedwater Economizers for Waste Heat Recovery." U.S. Department of Energy, 2012.
"Use of Non-Condensing Economizer on a Boiler." Southern California Gas Company, 2012.
Asthana A. K. "Biomass as fuel in small boilers." Asian Productivity Organization, 2009. http://www.apo-tokyo.org/00e-books/GP-17_Biomass.htm
Myrovsky A., Grzegorz L., Ellen I. "Materials for the design of modern boilers and heating systems". EkoInform, 2005.
M. Raisch. "Full utilization of the heat of combustion", LOOS International, 2007.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2025 Богдан Федяй

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).