Розробка багатофункціональної установки дрібнодисперсного зрошення
DOI:
https://doi.org/10.32347/2409-2606.2023.45.29-35Ключові слова:
пилоподавлення, дрібнодисперсне зрошення, багатофункціональна установкаАнотація
Інтенсифікація процесів видобутку і переробки мінеральної сировини, характерних для сучасного розвитку гірничодобувного виробництва, пов'язана зі значним забрудненням атмосферного повітря пилом. В якості економного і мобільного засобу пилоподавлення рекомендується розроблена установка імпульсного дрібнодисперсного зрошення «Устімор». Принцип роботи установки заснований на імпульсному витиснені води з водоповітряного баку продуктами згоряння паливоповітряної суміші під високим тиском (>5 МПа). На хвостосховищі ПАТ «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат» були проведені дослідно-промислові випробовування установки. Дальнобійність установки в середньому 120-130 м. Площа зрошуваної поверхні за один цикл експлуатації від 500м2 до 750м2. Дрібнодисперсне розпилювання спостерігалося по всій довжині польоту струменя. За одну годину роботи установка може подати в атмосферу у вигляді моросі від 5 до 30 тон води. Інтенсивність поливу за один цикл роботи в середньому 0,85 л/м2. Підтверджено можливість автономної роботи установки і її дистанційного керування через систему SCADA. Установка імпульсного дрібнодисперсного зрошення рекомендується до застосування в якості засобу для розпилення рідини методом дрібнодисперсного зрошення на відкритих ділянках поверхонь, де інтенсивно взмітається і зависає пил. Вона може бути використана для пилоподавлення і зволоження на хвостосховищах, складах сипучих матеріалів, відвалах, технологічних автодорогах. Установку «Устімор» можна використовувати і для дрібнодисперсного поливу насаджень, виноградників, садів тощо. Зрошення листвяного покриття і поверхні ґрунту дозволить знизити їх температуру на 7 - 10 °С на сонці і на 6 - 6,6 °С в тіні.
Посилання
Bulva A.D. Zastosuvannia vodianoi zavisy dlia obmezhennia poshyrennia nebezpechnykh domishok v atmosferi. – Pozhezhvybukhobezpeka. T 22, №9, 2013. – S.74-83.
Nalyvaiko V.H. , Konovaliuk V.A. Rozrobka efektyvnykh sposobiv i zasobiv normalizatsii atmosfery robochykh zon karieriv / Naukovo-tekhnichnyi zbirnyk «Ventyliatsiia, osvitlennia i teplohazopostachannia» teplohazopostachannia: nauk.-tekhn. zb. / Kyivskyi natsionalnyi universytet budivnytstva i arkhitektury. – 2020.– Vyp. 34.- S. 33-43.
Pidsumkovyi zvit № 2079-34 vid 12.03.2012 r. «Rozrobka metodiv i zasobiv normalizatsii atmosfery robochykh zon karieru PAT «INHOK» u zviazku z prosuvanniam hirnychodobuvnykh robit na pivnichnomu napriamku».
Protokol vyprobuvan impulsno-dyspersnoho zroshuvalnoho ahrehatu «Ustimor» na khvostoskhovyshchi PAT «Inhuletskyi hirnycho-zbahachuvalnyi kombinat».- vid 01.06.2021.- P.1-2.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 В. Г. Наливайко, В. А. Коновалюк
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).