Моделювання ефективності теплоутилізації регенеративного провітрювача за різними підходами
DOI:
https://doi.org/10.32347/2409-2606.2022.41.32-38Ключові слова:
теплоутилізація, регенеративний теплообмінник, моделювання, температурний коефіцієнт ефективностіАнотація
Регенеративні провітрювачі є перспективним напрямком ефективної вентиляції з утилізацією теплоти витяжного повітря. Створено математичну модель регенератора теплоти провітрювача для покращення ефективності його роботи. У попередніх роботах на базі двох різних підходів було проведено моделювання роботи регенератора теплоти. Коефіцієнти температурної ефективності, отримані у результаті моделювання, мали значну відмінність. Метою роботи є пошук альтернативних методів для адекватного визначення ефективності роботи провітрювача. Виконано математичне моделювання з використанням іншого підходу, що враховує число Грасгофа. Отримано значення, що суттєво відрізняться від обох попередніх – до двох разів. У літературних джерелах відсутня інформація про експериментальні умови визначення числа Нуссельта, що використовувалося при моделюванні. Постає необхідність проведення експериментальних досліджень для визначення ефективності роботи регенеративного теплоутилізатора.
Посилання
DBN V.2.2-15:2019 Zhitlovi budinki. Osnovni polozhennya. Minrehion of Ukraine. Kyiv,
UkrArkhBudInform, 2019.
Prana recuperators. Tekhnichnyi pasport. Pryplyvno-vytiazhna systema ventyliatsii z rekuperatsieiu tepla, URL: https://prana.org.ua/characteristics. Accessed 09 February 2022.
Detsentralizovana systema ventylyatsii freeAir 100. bluMartin [Electronic resource], URL: https://blumartin.de/wohnraumlueftung-freeair-dezentral-mit-waermerueckgewinnung/. – Accessed 09 February 2022.
Provitriuvachi TvinFresh serii «Stail». Vents [Electronic resource], URL: https://vents.ua/ua/series/ventilators-vents-twinfresh-style. – Accessed 09 February 2022.
Mileikovskyi, V. & Vakulenko, D. “Analytical Studies of the Non-stationary Mode of Operation of the VENTS TwinFresh Ventilator Heat Regenerator”. Kyiv, VENTS Magazine, 2019.
Viktor Mileikovskyi, Daria Vakulenko “Simulation of the efficiency of improved regenerative decentralised ventilators Vents TwinFresh”, Construction of optimized energy potential Budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym, BoZPE 2020;(1):61–67, 2020. https://doi.org/10.17512/bozpe.2020.1.07
Internal Flow: Heat Transfer in Pipes [Electronic resource], URL: https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=14&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjWrMbL_I3oAhWJ16YKHcy7Ci8QFjANegQIBRAB&url=https%3A%2F%2Fmycourses.aalto.fi%2Fpluginfile.php%2F389208%2Fmod_folder%2Fcontent%2F0%2FLecturePipeFlow.pdf%3Fforcedownload%3D1&usg=AOvVaw2krJw7OsY1gVT7AribK2uu. – Accessed 05 November 2021
Ostrovskiy G. M. Novyi spravochnik khimika i tekhnologa. Protsessy i aparaty khimicheskikh tekhnologii. ANO NPO «Professional», pp. 237-238, 2004.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 Д. І. Вакуленко, Viktor Mileikovskyi
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).