Лабораторні дослідження структури газодинамічних потоків
DOI:
https://doi.org/10.32347/2409-2606.2021.38.29-36Ключові слова:
витяжна вентиляція, витяжні пристрої, гідрогазодинаміка, спектр всмоктування, шумові характеристикиАнотація
У статті ставиться питання необхідності вдосконалення конструкції та рекомендацій з установки витяжних вентиляційних пристроїв. Зроблено аналіз останніх досліджень та публікацій, що були присвячені розгляду теоретичних й практичних аспектів руху газодинамічних потоків в системах вентиляції і висвітлені в працях як вітчизняних так і зарубіжних вчених. Наведені головні вимоги до витяжних вентиляційних пристроїв. Розглянуто різні пристрої витяжної вентиляції. Сформульовані цілі і необхідність проведення експериментів з дослідження впливу насадок на формування руху повітря біля них. Представлено конструкцію стенду на якому проводилися досліди в лабораторії кафедри теплогазопостачання, вентиляції та теплоенергетики Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». Наведено результати стендових випробувань різноманітних вентиляційних насадок на аеродинамічні та акустичні показники. Проведені досліди, зроблено їх аналіз та порівняння. Зроблені основні висновки за результатами проведених лабораторних експериментів. Доведена необхідність і перспективи подальших досліджень з поставлених питань.
Посилання
Mileikovskyi V. O., Klymenko H. M. “Analitychni doslidzhennia enerhetychnoi efektyvnosti pryrodnoi ventyliatsii.” Ventyliatsiia, osvitlennia ta teplohazopostachannia, vyp. 20, 2016, pp. 39-45.
Zhukovskyi S. S., Labai V. Y. Aerodynamika ventyliatsii. Vydavnytstvo Lvivskoi politekhniky, 2003.
Vozniak O. T., Sukholova I. Ye. “Modeliuvannia povitrorozpodilu v prymishchenni u zminnomu rezhymi za dopomohoiu modeli turbulentnosti Spalarta – Almarasa.” Visnyk Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika". Teoriia i praktyka budivnytstva, no 844, 2016, pp. 26-33.
Shepelev І. A. Aеrodіnamіka vozdushnуkh potokov v pomeshchenіі. Stroiіzdat, 1978.
Talіev V. N. Aеrodіnamіka ventіliatsіі. Stroiyzdat, 1979.
Alkheir M., Assoum H. H., Hamdi J., Mrach. T. “Experimental study of the vortex organization in a rectangular impinging jet in the presence of self-sustained tones.” Energy Reports, vol. 8, 2022, pp. 1486-1492.
Korbut V. P., Mileikovskyi V. O., Dziubenko V. H., Sachenko I. A. “Vykorystannia vzaiemodii opuklykh napivobmezhenykh strumyn pry ventyliatsii zi zminnoiu vytratoiu povitria” Ventyliatsiia, osvitlennia ta teplohazopostachannia: naukovo-tekhnichnyi zbirnyk, vyp. 37, 2021, pp. 7-12.
Korbut V. P., Mileikovskyi V. O. “Povitrorozpodilennia opuklymy napivobmezhenymy strumynamy pry ventyliatsii z postiinoiu vytratoiu povitria” Ventyliatsiia, osvitlennia ta teplohazopostachannia: naukovo-tekhnichnyi zbirnyk, vyp. 36, 2021, pp. 37-50.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Д. В. Гузик, В. О. Мілейковський, О. В. Череднікова, М. І. Сопільник, О. В. Приймак
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).