Підвищення ефективності очищення газових викидів від ливарного виробництва
DOI:
https://doi.org/10.32347/2409-2606.2020.35.21-25Ключові слова:
газоочищення, скрубер, очищення газових викидів, атмосферне повітря, насадкаАнотація
Робота присвячена актуальній проблемі підвищення ефективності очищення технологічних газів у скруберах насадкового типу з метою зниження викидів шкідливих речовин і твердих домішок до атмосфери та підвищення техніко-економічних показників систем мокрого газоочищення. Для цього було розроблено трикутну насадку з хрестоподібними вирізами. У роботі експериментально визначається ефективність очищення скрубером з цією насадкою. Перед очищенням виконується двоступеневе охолодження газів. Порівняння виконується з найбільш ефективними на сьогодні типами насадок для мокрого газоочищення – хордова дерев’яна і кільця Рашига. Показано, що розроблена трикутна насадка з хрестоподібними вирізами при очищенні коксового газу від CO2 покращує очищення на 25 % порівняно з дерев’яною хордовою, та на 15 % – з кільцями Рашига. Це дозволяє рекомендувати її до широкого впровадження.
Посилання
Burda Yu., Redko O., Chayka Yu. “Ulovliuvannia chastynok benzolu v koksovomu hazi skruberamy nasadkovoho typu”. Ventyliatsiia, osvitlennia ta teplohazopostachannia. 2017. No. 22. P. 31-36
Burda Yu. O. “Pidvyshchennia efektyvnosti ochystky koksovoho hazu za rakhunok vprovadzhennia trykutnoi nasadky z khrestopodibnymy vyrizamy”. 29 Mizhnarodna naukovo-praktychna internet-konferentsiia “Tendentsii ta perspektyvy rozvytku nauky i osvity v umovakh hlobalizatsii”. 2017. No. 4 (90). P. 211-215
Redko O. F., Chaika Yu. I., Yu. O. Burda “Dyspersnist krapel u skruberakh nasadkovoho typu”. Naukovyi visnyk budivnytstva. 2016. pp. 143-146
Dyttnersky Yu. Basic Processes and Apparatuses of Chemical Technology - Design Guide. Chemistry, 1991
Kozlova S. A., Shalaev Y. M., Raeva O. V., Kyselev A. V. Oborudovanye dlia ochystky hazov promyshlennykh pechei. SFU, 2007.
Korobchanskii I .E., Kuznetsov M. D. Raschety apparatury dlia ulavlivaniia khimicheskikh produktov koksovaniia, Metallurgiia, 1972.
Vshivtsev V. G., Safronova T. K., Nosova L. G. “Khromatohrafycheskoe opredelenie naftalina v aerozoliakh kamennougolnoi smoly koksovogo haza.” Voprosy tekhnologii ulavlivaniia i pererabotki produktov koksovaniia, 1978, Vyp. 7. P. 91-93.
Brodovich A. I., Zaichenko V. M., Melzhentseva V. I. i dr. “Novye skhemy ochistki koksovogo gaza.” Koks i khimiia, no. 4, 1980, P. 28-32.
Pronin V. A. Dolhovska O. V. “Vykorystannia riznykh typiv skruberiv dlia ochyshchennia koksovoho hazu” Koksova promyslovist, 2010, No 18. P. 13-18
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Ю. О. Бурда, А. Д. Череднік, І. О. Редько, Ю. О. Півненко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).