Функціональний аналіз теплопровідності та в’язкості квазітвердих капілярно-пористих тіл за змінних параметрів повітряного середовища при музейному зберіганні
DOI:
https://doi.org/10.32347/2409-2606.2020.34.7-15Ключові слова:
теплопровідність, в’язкість, квазітверде капілярно-пористе тіло, музейний експонат, дисипативна функціяАнотація
Наведено фундаментальний аналіз теплопровідності та в’язкості квазітвердих капілярно-пористих тіл (КПТ), які є матеріалами предметів музейного зберігання. Серед іншого це – фарби на картинах, фарбовані тканини тощо. Зміна параметрів повітряного середовища спричиняє виникнення градієнту температури у КПТ. Отримана система диференціальних рівнянь у частинних похідних за часовими та просторовими координатами адекватно описує процес теплопровідності у квазітвердих КПТ та враховує анізотропію теплових параметрів КПТ, зокрема, його коефіцієнтів теплового розширення та теплопровідності. Для аналізу в’язкості квазітвердих КПТ визначено дисипативну функцію для ізотропного й анізотропного випадків. Врахування в’язкості в рівняннях руху може бути здійснене шляхом заміни тензора напружень на тензор, який додатково враховує ще й «дисипативний» тензор напружень.
Посилання
Landau L.D., Lifshitz L. D. Teoreticheskaia fizika. Vol. VII. Teoriia uprugosti. Nauka, 1965.
Panin V. E., Grineev Yu. V., Yegorushkin V. Ye. I dr. “Spektr vоzbuzhdennykh sоstоianii i vikhrevое mеkhаnicheskое pоlе v dеfоrmiruemom kristallе”. Izvestiya vuzov. Fizika. 1987. Т. 30. No 1. P. 34-51.
Zuev L. B., Danilov V. I., Mnikh N. M., Olemskoi A.I. “Plasticheskoe techenie kak volnovoi process”. Izvestiia vuzov. Chernaia metallurgiia. 1990. №10. P. 79-81.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Volodymyr Dovhaliuk, Y. Chоvniuk, M. Shyshyna, A. Moskvitina
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).