Дослідження опалювальних приладів на основі фазового переходу першого роду
DOI:
https://doi.org/10.32347/2409-2606.2019.31.63-70Ключові слова:
опалення, опалювальний пристрій, вакуумний радіатор, теплова потужність, вторинний теплоносійАнотація
Нові розробки, орієнтовані на економію витрат для обігріву будинку, все більше привертають до себе увагу. Розробка високоефективних радіаторів опалення, що задовольняють вимогам сучасних інженерних систем, а саме: економічності, ефективності, швидкому рівномірному нагріву всієї поверхні, зручності монтажу та експлуатації, невисоким затратам на виготовлення та довговічності – є основним напрямком у проектуванні опалювальних приладів. Останні роки в системах опалення міст України набувають поширення опалювальні прилади на основі фазового переходу першогороду. У літературі та Інтернет-ресурсах зустрічається інша назва опалювальних приладів на основі фазового переходу першого роду – вакуумні радіатори. З внутрішньої порожнини секційної конструкції повністю викачане повітря. Зроблено це для того, щоб знизити тиск і, відповідно, зменшити температуру випаровування вторинного теплоносія. Робота вакуумного радіатора побудована за принципом функціювання герметичного двофазного термосифона. Їх можна використовувати як для централізованих систем опалення, так і для автономних. З приводу доцільності використання вакуумних радіаторів існують суперечливі думки, тому їхнє підтвердження або спростування потребує ґрунтовних досліджень. У даній роботі представлені результати експериментальних досліджень опалювального приладу на основі фазового переходу першого рівня. Вторинним теплоносієм є рідина з низькою температурою кипіння. Досліджено роботу опалювального приладу, визначено теплову потужність при різній температурі теплоносія.Проведено порівняння з традиційними сталевими та алюмінієвими опалювальними приладами.Особливу увагу приділено дослідженням вакуумних радіаторів з точки зору теплообміну. Виявлено основні переваги та недоліки даного опалювального приліду. Визначені шляхи подальшого дослідження даних типів опалювальних приладів.
Посилання
Bogoslovsky В., Skanavi A. Otoplenie. Stroіizdat, 1991.
Skanavi A., Makhov L. Otoplenie. МGSU, 2006.
Saveliev I. Kurs obshchei fiziki. Nauka, 1970.
Boguslavsky L., Livchak V., Titov V. Energosberezhenie v sistemakh teplosnabzheniia. ventiliatsii i konditsionirovaniia vozdukha. Stroyizdat, 1990.
Bogoslovsky В, B. Krupnov, Skanavi A., etc .Vnutrenniye sanitarno-tekhnicheskiye ustroystva. Ch. 1. Otoplenie. Stroyizdat, 1990.
PodenezhkoYu. “Opaliuvalnyi prystrii na osnovi fazovoho perekhodu pershoho rivnia.” Сonference proceedings international scientific-practical conference of young scientists "BUILD-MASTER-CLASS-2018", November 2018, Kyiv, Ukraine. P. 298-299.
Vlasenko A., Sergievskii E. “Intensifikatsiia teploobmennykh protsessov v apparatakh teploenergetiki.” Tezisy dokladov 5-i nauchnoi shkoly-konferentsii «Aktualnye voprosy teplofiziki i fizicheskoi gidrogazodinamiki». Alushta. Ukraina. 2007
Zaitsev O., Liubarets A. Proektirovanie sistem vodianogo otopleniia. Vienna-Kiev-Odessa, 2008.
Pukhkal В. “Issledovanie inertsionnosti otopitelnykh priborov.” Sovremennye problemy nauki i obrazovaniia, 2014. no 5. URL: http://www.science-education.ru/ru/article/view?id=15191
Pyrkov V. Osoblyvosti proektuvannia suchasnykh system vodianoho opalennia. Taki spravy, 2003. 176 p.
Pyrkov V. “Danfoss: Odno- i dvotrubni systemy vodianoho opalennia – hidravlichni i ekonomichni vidminnosti.” Rynok instaliatsiinyi. 2004. no 3. P. 46-47.
Vozniuk V. T., Babenko K. S., Podenezhko Yu. O. “Opaliuvalnyi prystrii, shcho pratsiuie za rakhunok fazovoho perekhodu pershoho rivnia vyparovuvannia/kondensatsi.” Patent of Ukraine 108855. 25 June 2016.
Radiatory i konvektory otopitelnye. Obshchie tekhnicheskie usloviia. STO NP «AVOK» 4.2.2–2006, AVOK–PRESS. 2006..
Otopitelnye pribory. truba.uaURL: http://www.truba.ua/
Ukrainskiy rynok radiatorov. Obzor 31.07.2006. Yuliya Zakharenko-Berezlanskala. http://www.c-o-k.com.ua/content/view/463/.
Vakuumnyie radiatory otopleniia: obzor vidov, pravila vybora + tekhnologiia montazha. https://sovet-ingenera.com/otoplenie/radiator-obogrev/vakuumnye-radiatory-otopleniya.html
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Yurii Podenezhko, Mykhailo Kirichenko, Natalia Chepurna, Volodymyr Chepurnyі
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).