Оцінка вторинних енергоресурсів та напрямки підвищення енергоефективності при реконструкції систем паропостачання промислових підприємств
DOI:
https://doi.org/10.32347/2409-2606.2015.18.106-112Ключові слова:
паропостачання, вторинний енергоресурс, енергозбереження, система паропостачання, парова турбіна малої потужності, пара вторинного скипання, ступенева система паропостачанняАнотація
В статті наводяться види та параметри характерних вторинних енергоресурсів та розглянуті можливі варіанти реконструкції систем паропостачання промислових підприємств, при реалізації яких досягається підвищення рівня енергозбереження та відповідно зменшуються енергетичні затрати на одиницю продукції. Представлене систематизоване коло завдань, пов’язаних із енергозбереженням в досліджуваній сфері. Наведені заходи дозволяють в повній мірі зберегти основу технологічного процесу, особливо на етап/ споживання енергії кінцевими споживачами. Наводяться схеми енергоефективних систем паропостачання.Посилання
Tsvetkov V. V. Organizaciia parosnabzheniia promyshlennykh predpriiatii. Energiia, 1980.
Shchegliaev A. V. Parovye turbiny. Vol. 1. Energoatomizdat, 1993.
Malkin E. S., Pohosov O. H. "Metodika tehniko-ekonomichnoho obgruntuvannia vprovadzhennia parovyh turbin maloi potuzhnosti v systemakh teplopostachannia promyslovykh pidpryemstv rezultaty ii rozpovsiudzhennia na typovi redukciino-okholodzhuvalni ustanovky." Ventyliatsiia, osvitlennia ta teplohazopostachannia: Naukovo-tekhnichnyi zbirnyk, Iss. 17, Kyiv National University of Construction and Architecture, 2014, Р. 107-111.
Pohosov O. H., Malkin E. S. "Eksperimentalni doslidzhennia efektyvnosti vidcentrovykh separatsiinykh pristroiv z podviinym vidvedenniam ridkoi fazy." Visnik Natsionalnoho universytetu vodnoho hospodarstva ta pryrodokorystuvannia. Tehnichni nauky, 2015. Iss. 1. Р. 209-214.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Eduard Malkin, Oleksandr Pogosov
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).