Математичне моделювання роботи геліопокрівлі
DOI:
https://doi.org/10.32347/2409-2606.2015.18.54-60Ключові слова:
геліопокрівля, моделювання, кількість теплаАнотація
У статті описано моделювання роботи геліопокрівлі. Геліопокрівля забезпечує підвищення ефективності системи сонячного теплопостачання за рахунок збільшення площі поглинання сонячної енергії. Доказано, що можна ефективно використовувати тепло покрівельного матеріалу будівлі. Виведена залежність температури води в баці- акумуляторі від інтенсивності теплового потоку та часу опромінення. Встановлена залежність дозволяє визначити ефективність геліопокрівлі при різних умовах.Посилання
Daffi Dzh. A., Bekman U. A. Teplovye processy s ispolzovaniem solnechnoi energii. Mir, 1977.
Gvaidell D., Ueir A. Vozobnovliaemye istochniki energii. Energoatomizdat, 1990.
Frid S. K. Metody teplovykh ispytanii solnechnykh kollektorov. IVTAN AN SSSR, 1988.
Shapoval S. P., Romaniv A. S., Datsko O. S. "Problemy energetyky Ukraini." Zakhyst navkolyshneho seredovishcha. Energooshchadnist. Zbalansovane pryrodokorystuvannia : zb. materialiv I Mizhnarodnoho kongresu, 28-29 travnia 2009 r. Tezy dopovidey., V-vo NU "LP", 2009. P. 112.
Lyashenko M. B., Redzhepova Sh. R. Matematicheskoe modelirovanie i optimalnoe proektirovanie nekotoryh hozyajstvennyh geliotehnicheskih sistem. Ylym, 1989.
Beliakov A. P., Dulnev G. N., Savintseva L. A., Sakhova E. V. "Matematicheskaia model geliokontura dlia sistemy otopleniia." Geliotehnika, №6. 1989. P. 25-28.
Karabaev M. K., Karimov I. X., Kenisarin M. M. i dr. "Model pochasovogo postupleniia solnechnoi radiatsi na gorizontalnuiu poverhnost dlia uslovii g. Tashkenta." Geliotehnika, №1. 1988. P. 48-52.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Stepan Shapoval
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).