Порівняння конструкцій теплових акумуляторів з твердим теплоакумулюючим матеріалом та комбінованим теплоакумулючим матеріалом
DOI:
https://doi.org/10.32347/2409-2606.2016.19.101-111Ключові слова:
бетонний тепловий акумулятор, комбінований тепловий акумулятор, сезонна акумуляція тепла, сезонний акумулятор теплоти, конструкція сезонного акумулятора теплотиАнотація
Однією з технологій накопичення теплової енергії в теплий період року, її зберігання та подальшого використання в опалювальний період, є створення сезонних акумуляторів теплоти. В якості джерела теплоти в теплий період року для зарядки сезонного теплоакумулятора найчастіше використовують систему сонячних колекторів. Для таких систем (геліоколектори + сезонний теплоакумулятор) доцільно використовувати організовані сезонні теплоакумулятори, які розраховані на визначену кількість теплоти. В статті проводиться порівняння конструкцій бетонних теплових акумуляторів та комбінованих теплових акумуляторів з рідким та твердим теплоакумулюючим матеріалом. Використовується фізико-математична модель процесу накопичення теплової енергії від геліоколекторів, на підставі якої в програмному комплексі Solidworks виконана якісна оцінка досліджуємих процесів для різних конструкцій теплових акумуляторів, з урахуванням того, що тепловий акумулятор розташований під будинком.Посилання
Ukrаinа: effеktivnоst mаlоi enеrgеtiki. ЕС Energy Cetntre in Kiev. 1997.
Dаffi D. А., Bеkmаn U. А. Теplоvyе prоtsеssy s ispolzovaniem sоlnеchnоi energii. Мir, 1977.
Аndеrsоn B Sоlnеchnaia energiia. Strоiizdаt, 1982.
Bеkmаn N. G., Gilli P. Теplоvое аkkumulirоvаniе energii Мir, 1987.
Lеvеnbеrg V. D, Тkаch М.R, Gоlstrеm V. А. Аkkumulirоvаniе teplа. Тekhnikа, 1991.
Іshchuk N. F. Еnеrhоzbеrіhаiuchа tеkhnоlоhіia аkumuliuvаnnia v sysтеmі teplopostachannia. Diss. Abstract. Odesy National Polytechnic University. 2012.
Liubarets О. P., Moskvitina А. S. "Аnаlіz kоnsruktsii sеzоnnykh teploаkumuliatoriv dlia zаbеzpеchеnnia sysтеm hаriachoho vоdоpоstаchаnnia tа оpаlеnnia v kоtеdzhnоmu budivnytstvі."
Ventyliatsiia, osvitlennia ta teplohazopostachannia: Naukovo-tekhnichnyi zbirnyk, Iss. 18, Kyiv National University of Construction and
Architecture, 2015, P. 61-69.
Аliamоvskii А. А. Inzhеnеrnyе rаschety v Solidworks Simulation. DМК-Prеss, 2010.
Аliamоvskii А. А. SolidWorks Simulation. Каk rеshаt prаktichеskiе zаdаchi. BKHV-Pеtеrburg, 2012.
Liubarets О. P., Moskvitina А. S. "Теkhnіkо-еkоnоmіchnе оbgruntuvаnnia vykоrystannia teplоаkumuliuiuchykh mаtеrіаlіv dlia sysтеm mіzhsеzоnnоhо sоniachnоhо teplopostachannia." Ventyliatsiia, osvitlennia ta teplohazopostachannia: Naukovo-tekhnichnyi zbirnyk, Iss. 17, Kyiv National University of Construction and Architecture, 2014, P. 115-119.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Oleksandr Liubarets, Anna Moskvitina
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).