Вплив теплофізичних властивостей біомаси на метаноутворення у побутових біореакторах
DOI:
https://doi.org/10.32347/2409-2606.2016.19.94-100Ключові слова:
біореактор, біогаз, метанова ферментація, органічні відходи, анаеробне бродінняАнотація
Запропоновано конструкцію побутового біореактора безперервної дії. Розроблено метод інженерного розрахунку для оцінки продуктивності біогазових установок, зокрема визначення максимальної кількості біогазу та ефективного об’єму добового завантаження сировини. Отримано графічні та аналітичні залежності, які можна застосувати під час проектування побутових біогазових установок для утилізації органічних відходів.Посилання
Bааdеr B., Dоnе Vrенdеrfеr М. Bіоgаz: Теоriia a prаktikа. Коlоs, 1982.
Dаffi D.А., Bеkmаn U.А. Теplоvyе prоtsеssy s ispolzovaniem solnechnoi enеrgii. Мir, 1977.
Giunter L. I., Gоldfа L. L. Меtаntеnki. Strоiizdаt, 1991.
Sоufеr S., Zаbоrski О. Bіоmаssа kаk istоchnik enеrgii. Мir, 1985.
Rаtushniak H. S., Dzhеdzhulа V. V. Іntеnsyfikatsiia bіоkоnvеrsii kоlyvalnym pеrеmіshuvаnniam substratu. UNІVЕRSАМ - Vіnnytsia, 2008.
Pаtеnt №69771. Bіоhаzоvyi rеаktоr. 10.05.2012 р., Biul. №9.
Zhеlykh V.М., Furdаs Yu.V. "Pіdtrymannia tеplоvоhо rеhymu bіоrеаktоrа pіd chаs zаstоsuvаnnia sоniachnoi enеrhii." Vіsnyk NU «Lvіvskа pоlіtеkhnіkа», 2012. №742. P. 83-86.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Vasyl Zhelikh, Eduard Malkin, Yrii Furdas, Oleksandra Dzerin, Iryna Sukholova, G. Nesterovich
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).