Комп’ютерне моделювання температурного поля термальної води в пористому пласті
DOI:
https://doi.org/10.32347/2409-2606.2017.21.75-79Ключові слова:
комп’ютерне моделювання, геотермальна циркуляційна система, температурне поле, однофазна фільтраціяАнотація
У даній статті представлені результати комп’ютерного моделювання температурного поля термальної води в пористому пласті. Дослідження проводились за допомогою програмного забезпечення SolidWorks Flow Simulation. У роботі описана методика побудови геометричної моделі та розрахункової сітки. Для верифікації відсутності значного впливу теплопровідності пласту на розподіл температури термальної води проведені додаткові дослідження. Отримані графічні залежності розподілу температури при заданих параметрах та умовах експлуатації показали, що з часом відбувається «витягування» температурного поля в напрямку підйомних свердловин. Встановлено, що ефективність даної геотермальної циркуляційної системи погіршується через 24 роки. У подальших дослідженнях буде проведено зіставлення отриманих даних з результатами чисельного моделювання. Результати можуть бути використані при вдосконаленні технології видобутку та використання геотермальної енергії.
Посилання
Saprykina N. Iu., Yakovlev P. V. “Matematycheskoe modelirovanie izmenenyia temperaturnogo polia hruntf v rezhyme raboty TNU.” Inzhenerno-stroitelnyi vestnik Prykaspyia, Iss. 1(11), 2015, pp. 69-73.
Rezakova T. A. “Dinamika temperaturnogho polia v podzemnom poristom plaste pri zakachke i otkachke heotermalnoi zhidkosti.” Promyshlennaia teplotekhnika, no.6, 2010,
pp. 71-75.
Avdonin N. A. “O razlichnykh metodakh rascheta temperaturnogo polia plasta pri teplovoi inzhektsii.” Izvestyia VUZov, no.8, 1964, pp. 38-46.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Iryna Furtat, Oleh Kravchuk
![Creative Commons License](http://i.creativecommons.org/l/by/4.0/88x31.png)
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).