Дослідження однофазної неізотермічної фільтрації в геотермальних циркуляційних системах
DOI:
https://doi.org/10.32347/2409-2606.2017.21.69-74Ключові слова:
теплофізична модель, геотермальна циркуляційна система, температурне поле, однофазна фільтраціяАнотація
В даній статті розглянуто геометричну модель геотермального пористого пласту, основні допущення, які приймають при комп’ютерному моделюванні подібних систем та теплофізичну модель руху і теплообміну рідини в пористих тілах. Геометрична модель пласту побудована в програмному середовищі SolidWorks. Даний етап роботи є підготовчим. Він необхідний для проведення комп’ютерного моделювання температурного поля пласту. Подальші дослідження розподілу температури в пласті протягом певного періоду допоможуть оцінити час нормальної експлуатації (без втрати запланованої теплової потужності) геотермальної циркуляційної системи. Робота має дуже важливе практичне значення для промислового освоєння екологічно чистої технології використання геотермальних ресурсів шляхом створення циркуляційних систем. Результати можуть бути використані при оптимізації параметрів геотермальних установок.
Посилання
Dolynskyi A. A., Basok B. Y., Avramenko A. A. “Protsessy fyltratsii geotermalnogo teplonosytelia v porystom sloe.” Promyshlennaia teplotekhnyka, no. 5, 2009.
Saprykyna N. Iu., Yakovlev P. V. “Matematycheskre modelyrovanye yzmenenyia temperaturnoho polia hrunta v rezhyme raboty TNU.” Prykaspyia: ynzhe-nerno-stroytelnыi vestnyk, no. 1(11), 2015.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Iryna Furtat, Oleh Kravchuk
![Creative Commons License](http://i.creativecommons.org/l/by/4.0/88x31.png)
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).