Моделювання спалювання твердого палива за комбінованою схемою
DOI:
https://doi.org/10.32347/2409-2606.2017.21.11-17Ключові слова:
комбінована схема спалювання твердого палива, швидкість горіння, математична модель, шахта, колосникова решітка, механічна топкаАнотація
Використання твердого палива в комунальному теплопостачанні необхідне для стабільності паливно-енергетичного балансу. Найбільш ефективним процесом спалювання є комбіноване спалювання, зокрема, триступеневий процес: підготовка палива в шахті, шарове спалювання та повне згоряння в топковій вихровій камері. Стабільність такого спалювання досягається за рахунок відповідних конструктивних і режимних параметрів на всіх стадіях горіння палива з відповідними розподілом повітря й організацією процесу. Запропоновано чисельну модель згоряння палива в механічній топці з застосуванням комбінованого процесу. Наведено аналітичні рівняння для розрахунку основних параметрів зони горіння в шахті і на колосниковій решітці. Використання запропонованої моделі процесу спалювання твердого палива забезпечує визначення параметрів зони горіння на стадії проектування котельної установки з механізованим спалюванням.
Посилання
Teplovoi raschet kotlov (normativnyi metod). VTI, NPO TSKTI, 1998.
Kocherezhko A.N. “O nekotorykh osobennostiakh goreniia tverdykh naturalnykh topliv. Fizika goreniia.” Respublikanskii mezhvedomstvennyi sbornik AN, Naukova dumka, 1966, pp. 19–27.
Finaev YU. A. “Osobennosti goreniia naturalnykh topliv s bolshym vykhodom letuchikh.” Gorenie tverdogo topliva: Sbornik Trudov ІІ Vsesoiuznoi konferentsii, Nauka, 1969. pp. 234–239.
Senchuk M.P., Makarov A.S. “Rezultaty issledovanii skorosti goreniia tverdogo topliva v sloe.” Tezisy XI simpoziuma po goreniiu i vzryvu, Rossiykaia AN, vol. 1, ch.2, 1996.
Senchuk M.P., Astafeva M.M. “Modeliuvannia protsesu gorinnia tverdogo palyva v shakhtno-sharovykh topkakh.” Ventyliatsiia, osvitlennia ta teplohazopostachannia: Naukovo-tekhnichnyi zbirnyk, Iss. 18, Kyiv National University of Construction and Architecture, 2015, pp. 22-29
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Mykailo Senchuk, A. Barkovskyi
![Creative Commons License](http://i.creativecommons.org/l/by/4.0/88x31.png)
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).