Вплив характеристик магнітного поля при обробці води на показники капілярно-пористих та колоїдних капілярно-пористих тіл
DOI:
https://doi.org/10.32347/2409-2606.2017.21.4-10Ключові слова:
омагнічена вода, індукція магнітного поля, частота коливаньАнотація
Технологічні системи з омагніченням води дають нестабільні результати. Причиною цього є недостатні дослідження впливу параметрів омагнічення води. У роботі сформульовано гіпотези про доцільність застосування високочастотних електромагнітних полів для посилення їхнього впливу на зміну структури води і покращення стійкості цього процесу. Розроблено теоретичні положення щодо вибору параметрів омагнічення води. Проведено експериментальні дослідження з використанням води, обробленої у високочастотних електромагнітних полях, для капілярно-пористих тіл і колоїдних капілярно-пористих тіл. Виконано аналіз впливу різних характеристик магнітного поля при обробці води на показники капілярно-пористих тіл. Запропоновано рекомендації щодо вибору доцільних параметрів процесу омагнічення води. Експериментально показано покращення характеристик отриманих матеріалів при використанні омагніченої води. Результати роботи дозволяють широко впроваджувати омагнічення води для теплопостачання та в технологічних процесах.
Посилання
Minenko V. I. Mahnitnaia obrabotka vodno-dispersnykh sistem. Теkhnikа, 1970.
Classen V. I. Voda i mahnit. Nauka, 1973.
Stukalov P. S., Vasiliev E. V., Glebov N. A. Mahnitnaia obrabotka vody. Sudostroenie, 1969.
Tebenihin E. F., Gusev B. T. Obrabotka vody mahnitnym polem v teploenerhetike. Energiia, 1970.
Davydzon M. I. Elektromahnitnaia obrabotka vodnykh sistem v tekstilnoi promyshlennosti. Lenprombytizdat, 1988.
Pomadkin V.A. “Ob ispolzovanii mahnitoaktivirovannoi vody dlia zatvorenyia betonnykh smesei.” Beton y zhelezobeton, no. 3, 1998.
Dorfman Ya. G. Mahnitnye svoistva i stroenie veshchestv. Hosudarstvennoe izdatelstvo tekhnicheskoi literatury, 1955.
Frenkel Ya. I. Kinetic theory of liquids. Izdatelstvo AN SSSR, 1966.
Zhuravskaia N. E. “Ispolzovanie omagnichennoi vody v kapilliarno-poristykh materialakh.” Mistobuduvannia ta terytorialne planuvannia: Naukovo-tekhnichnyi zbirnyk, Iss. 53, Kyiv National University of Construction and Architecture, 2014, pp. 167-172.
Zhuravska N. “Protection of building materials against biodeterioration using energy saving nanotechnology.” Motrol. Commission of motorization and energetics in agriculture, Vol. 13, no. 8, 2014.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Eduard Malkin, Nataliia Zhuravska
![Creative Commons License](http://i.creativecommons.org/l/by/4.0/88x31.png)
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).