Дослідження псевдозрідження полідисперсних бінарних систем у топках киплячого шару
DOI:
https://doi.org/10.32347/2409-2606.2017.22.43-48Ключові слова:
псевдозрідження, деревне паливо, топка, бінарна система, полідисперсність, швидкість початку псевдозрідження, інертний матеріалАнотація
У даній роботі проаналізовані особливості псевдозрідження бінарних систем – деревні відходи – інертний матеріал. Проведені експериментальні й теоретичні дослідження гідродинаміки полідисперсних матеріалів. Виявлений вплив вмісту деревних відходів у шарі. У результаті обробки експериментальних даних отримано рівняння регресії для швидкості початку псевдозрідження за різного вмісту деревних відходів у киплячому шарі. Дослідження виявили, що збільшення вмісту відходів деревини в киплячому шарі погіршує якість шару. Це призводить до значного збільшення швидкості початку псевдозрідження. При малій швидкості можливе поступове осідання великих часток. Для усунення проблеми слід збільшити швидкість зріджуваного агенту. Визначено вміст деревного палива в киплячому шарі для стабілізації роботи топкового пристрою. Цей уміст має бути в межах 20...30 %.
Посилання
Baskakov A. P., Mancev V. V., Raspolov I. V. Kotly i topki s kipіashchim sloem. Energoatomizdat, 1996.
Baskakov A. P. Raschety apparatov kipіashchego sloіa. Himiіa, 1986.
Gelperin N. I., Ainshtein V. G., Kvasha V. B. Osnovy tekhniki psevdoozhizheniia. Himiia, 1967.
Borodulia V. A., Vinogradov L. M. Szhiganie tverdogo topliva v psevdoozhizhennom sloe. Nauka i tekhnika, 1980.
Redko A., Pivnenko Y. “Eksperimentalnye i teoreticheskie issledovaniia gidrodinamiki kipiashchego sloya drevesnogo topliva”. MOTROL, vol. 17, no 6, 2014, pp. 27-34.
Devidson J., Harrison D. Psevdoozhizhenie. Himiia, 1974.
Semenov S. A. “Modelnye issledovaniia gidrodinamiki apparatov s kipyashchim sloem”, Sistemy. Metody. Tekhnologii, no. 2, 2009, pp. 82-86.
Mihalev A. V. Gidrodinamika psevdoozhizhennogo sloia i ee vliianie na effektivnost i ekologichnost protsessa sovmestnogo szhiganiia antratsitovogo shtyba i biogranul. Diss. Tambovskii gosudarstvennyi tekhnicheskii universitet, 2007.
Redko A. F. Teploobmen v topkakh s kipiashchim sloem, Kiev, UMK VO, 1990.
Maistrenko A. Y., Topal A. I., Lavarko A. V. “Opyt vnedreniia tekhnologii szhiganiia tverdogo topliva v tsirkuliruiushchem kipiashchem sloe v energetiku Ukrainy”, Sovremennaia nauka: issledovaniia, idei, rezultaty, tekhnologii, no. 3(11), 2012, pp. 84-90.
Vozniak O. T. Planuvannia eksperymentu ta optymіzacіia virіshen u sistemakh teplogazopostachannia ta ventyliatsіi. Vidavnitstvo Lvіvskoi polіtekhnіki, 2012.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Oleksandr Redko, Yurii Pivnenko
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).