Уловлювання частинок бензолу в коксовому газі скруберами насадкового типу
DOI:
https://doi.org/10.32347/2409-2606.2017.22.31-36Ключові слова:
скрубер, коксовий газ, бензол, викиди в атмосферу, насадка, коксова промисловістьАнотація
У даній роботі розглянуті особливості вловлювання часток бензолу в коксовому газі скрубером насадкового типу. Були проаналізовані й оброблені експериментальні та теоретичні данні щодо залежності кількості часток від температури та тиску. Отримано рівняння регресії, яке дозволяє розрахувати ефективність уловлення часток бензолу залежно від температури та тиску.На підставі статистичного аналізу рівняння регресії експериментальних даних виявлено фактор, що найбільше впливає на ефективність уловлювання частинок бензолу. Цим фактором є температура. Точковий коефіцієнт еластичності для цього фактора перевищує три, а для інших факторів цей коефіцієнт значно менший за одиницю. Показано, що для інтенсифікації вловлювання необхідно максимально знижувати температуру перебігу процесу.За рівнянням регресії побудовано графік.
Посилання
Alekseev V., Bulkin V., Ponikarov I., Galleev A. Apparatyi vihrevogo tipa, primenyaemyie dlya mokroy ochistki gazov, Kazan, 1987.
Aliev G.M.-A. Tehnika pyileulavlivaniіa i ochistki promyishlennyh gazov, Metallurgiіa, 1986.
Andonev S., Filipev O. Pyilegazovye vybrosy predpriyatiі chernoі metallurgii, Metallurgiіa, 1979.
Apostolіuk C. Promуslova ekologііa, Znannіa, 2012.
Vetoshkin A. Protsessy i apparaty pyleochistki. Izd-vo Penz. gos. Un-ta, 2005.
Aliev G.M.-A. Тekhnika pyleulavlivaniia i ochistki promyshlennykh gazov, Metallurgiia, 1990.
Didenko V., Malakhova T. Intensifikatsiia obespylivaniia i ochistki ventiliatsionnykh vybrosov na osnove vikhrevykh effektov, Volgogr. Gos. Arkhit.-stroit. Akad., 1998.
Dytnerskii Yu. Osnovnyie protsessyi i apparatyi himicheskoy tehnologii. Posobie po proektirovaniyu, Himiya, 1991.
Kozlova S. i dr. Oborudovanie dlia ochistki gazov promyshlennykh pechei, SFU, 2007.
Korobchanskii I., Kuznetsov M. Raschety apparatury dlia ulavlivaniia khimicheskikh produktov koksovaniia, Metallurgiia. 1972.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Oleksandr Redko, Yurii Chayka, Yurii Burda
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).