Газодинаміка в жаротрубних водогрійних твердопаливних котлах
DOI:
https://doi.org/10.32347/2409-2606.2017.22.25-30Ключові слова:
інерційність, теплопровідність, конвекційний потік, теплогенераторна установкаАнотація
У виконаному дослідженні запропонована модель теплообміну в жаротрубних котлах на основі чисельного розв’язаннязаk-ε моделлю турбулентних потоків при обраних початкових і граничних умовах. Визначено режими та межі досліджуваної області роботи конвекційних поверхонь при зміні теплового навантаження, як для водотрубних, так і для жаротрубних котлів. Отримані результати моделювання дозволили зробити висновок, що процеси тепломасообміну, які протікають у досліджуваних моделях відрізняються за теплотехнічними і фізико-технічними параметрами. Отримані результати дозволяють визначити швидкість руху твердих частинок і час перебування їх у будь-якій точці контуру жаротрубного теплогенератора. Виконаній аналіз зміни теплового потоку, різниці тиску і об'ємної витрати дозволяє визначити найбільш раціональні методи зниження витрати палива шляхом зниження термічного опору теплосприймальної поверхні нагріву конвективної частини теплообмінника.
Посилання
Khavanov P. A. “Vodohriіni kotloahrehaty maloi potuzhnosti: teplotekhnichni osoblyvosti zastosuvannіa”, Ventylyatsiіa. Opalennіa. Kondytsiіuvannіa: AVOK, no 5, 2011, pp. 66-71.
Nakorchevsʹkyі A.I. “Systema teplopostachannіa teploavtonomnoho doma”, Prom. Teplotekhnika, no 1,2011, pp. 67-73.
Bystrov YU.A., Іsaev S.A., Kudrіavtsev N.A., Leontev A.І. Chyslennoe modelyrovanіe vіkhrevoі іntensyfykatsіі teploobmena v paketakh trub, Sudostroenіe, 2005.
Alyamovskіі A. A., Sobachkіn A. A., Odіntsov E. V.,Kharіtonovіch A. Y., Ponomarev N. B. SolidWorks. Kompіuternoe modelіrovanіe v іnzhenernoі praktіke, BKHV-Peterburh, 2005.
Dovmir N. M. «Nizkotemperaturnуe rezhimу sistem otopleniia kak predposуlka effektivnogo primeneniia kondensatsionnуkh kotlov i teplovуkh nasosov», Prom. Teplotekhnika, 2008, no 5, pр. 62-68.
Yurchenko O., Lіubarets A., Dіkhtіar T., Zaіtsev O. “Éksperіmentalʹnye іssledovanііa kolebanіі skorostі v sylnozakruchennoі hazovoі strue s pretsessіruіushchem vіkhrevym yadrom”, Trudy mezhdunarodnoі konferentsіі «Énerhііa -2010», Motrol, 2010, no 12, pp. 266-272.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Mykyta Zaitsev
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).