Гидродинамические особенности работы вихревого предтопка для двухконтурных водогрейных котлов
DOI:
https://doi.org/10.32347/2409-2606.2017.22.16-20Ключові слова:
вихревая труба, теплопотребление, аэродинамика топки, водогрейный котёлАнотація
В результате теоретических исследований полей скорости и температуры при сжигании газа в вихревой трубе выявлен диапазон возможного использования эффекта Ранке. Предложена конструкция вихревого предтопка, способ регулирования теплосъёма в двухконтурных котлах малой мощности в зависимости от требуемой загрузки потребителя на отопление и горячее водоснабжение.В результате исследований при различной скорости входа газовоздушной смеси и температуры выявлено, что температурная зона с наибольшей температурой находится в нижней части вихревой камеры (в части коаксиального отвода) и занимает объём 20...35 % от общего объёма камеры, а более низкая температурная зона расположена в части осевого отвода продуктов сгорания. При этом данные зоны характеризуются практически равномерным распределением в данных частях топки, что позволяет регулировать теплосъём от топки путём перераспределенияпотоков на отопление и горячее водоснабжение. С повышением наружной температуры повышение КПД котла по сравнению с базовым вариантом увеличивается и достигает 22 % в пересчёте на среднюю отопительную температуру для г. Одессы.
Посилання
Teplovoi raschet kotelnykh agregatov: normativnyi metod, Energiia, 1973.
Pyrkov V. V. Osobennosti sovremennykh sistem vodianogo otopleniia, «Taki spravy», 2003.
Ragozin A.S. Bytovaia apparatura na gazovom, zhidkom i tverdom toplive, Nedra, 1982.
Gupta A., Lilli D., Saired N. Zakruchennye potoki, Mir, 1987.
Shlikhting G. Teoriia pogranichnogo sloia, Nauka, 1974.
Zaytsev O. N. “Upravlenie aerodinamicheskoi obstanovkoi v rabochem obeme teplogeneriruiushchikh ustanovok”. Vísnik ODABA, Iss. 7, 2002, pp. 60-64.
Saburov E.N. Tsiklonnye nagrevatelnye ustroistva s intensivnym konvektivnym teploobmenom, Sev-zap. kn. iz-vo, 1995.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Oleksandr Liubarets, Kostiantyn Borisenko, T. Domoshchey, Oleh Zaitsev
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).