Маркування технологій опалення, вентиляції та кондиціонування повітря за ступенем енергоефективності
DOI:
https://doi.org/10.32347/2409-2606.2017.23.36-38Ключові слова:
нергоефективність ОВК, рівень енергоефективності систем ОВК, зниження викидів парникових газів системами ОВКАнотація
Через ряд причин, керівні документи щодо енергоефективності систем опалення, вентиляції та кондиціонування повітря, розроблені європейськими інституціями, зосереджені на системах опалення. Розробка нормативів з енергоефективності систем вентиляції та кондиціонування повітря делегована національним регуляторам. Також їм надана можливість визначати нормативи енергоефективності в умовах жаркого клімату. З огляду на процеси глобального потепління та переходу на європейські показники комфортності житлових і громадських приміщень, для України стає актуальним нормувати рівні енергоефективні технологій вентиляції та кондиціонування повітря на національному рівні. В статті пропоновано визначення рівнів енергоефективності систем опалення, вентиляції та кондиціонування повітря. Таке маркування технологій енергоефективності систем вентиляції та кондиціонування повітря дозволить проектувальникам швидко прийняти рішення щодо використання потрібного типу систем для заданого рівня енергоефективності будівлі.
Посилання
An EU Strategy on Heating and Cooling {SWD(2016) 24 final}.
Directive 2009/28/EC European Parliament, Council of the European Union, COD 2008/0016.
Directive 2010/30/EU of the European Parliament and of the Council on the indication by labelling and standard product information of the consumption of energy and other resources by energy-related products.
Directive 2009/125/EC of the European Parliament and of the Council with regard to ecodesign requirements for air conditioners and comfort fans.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Mykhailo Kordiukov
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).