Аналіз та оцінка заходів щодо підвищення енергоефективності систем централізованого теплопостачання
DOI:
https://doi.org/10.32347/2409-2606.2017.23.31-35Ключові слова:
система теплопостачання, енергоефективність, житловий будинок, термомодернізація, природний газ, альтернативні палива, викиди забруднюючих речовин, парникові газиАнотація
Системи централізованого теплопостачання населених пунктів України сьогодні є прикладом неефективного використання паливно-енергетичних ресурсів у державі. Заміна основного палива - природного газу – для потреб джерел теплоти альтернативним дає економію коштів місцевих бюджетів в умовах децентралізації державного управління (за рахунок різниці цін природного газу та інших органічних палив). Водночас лише такі заходи породжують ряд інших проблем. Збільшення забруднення навколишнього природного середовища – одна із них. Досліджено шляхи підвищення енергоефективності та енергозбереження в житлово-комунальному господарстві з метою зменшення викидів парникових газів в атмосферу. На основі виконаних розрахунків визначена пріоритетність заходів. Їхня реалізація дозволяє залишити як основне органічне паливо для потреб централізованого теплопостачання найбільш екологічне – природний газ.
Посилання
“Energetychna steategia Ukrainy na period do 2030 r.” http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/145-2006-p
“Energetychna steategia Ukrainy na period do 2035 r. «Bezpeka, energoefektyvnist, konkurentnospromozhnist».” http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245234085
Zakon Ukrainy «Pro energetychnu efektyvnist budivel» - 2118 – VII
Teplova isoliatsiia budivel. DBN V.2.6-31:2016, Ukrarhbudinform, 2016.
Khmara D.O. “Problemy prodovzhennia terminu ekspluatatsii jadernykh reaktoriv na ukrainskykh AES.” Nova tema, no. 2, 2010, pp. 20-23.
Mistobuduvannia. Planuvannia ta zabudova miskih і silskih poselen. DBN 360-92**, Ukrarhbudinform, 2002.
Sbornik metodik po rasschetu vybrosov v atmosferu zagriazniauschikh veschestv razlichnymi proizvodstvami. Gidrometeoizdat, 1986.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Kostiantyn Predun, Yurii Franchuk, Yurii Franchuk
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).