Проблеми використання енергетичного органічного палива та шляхи їх вирішення
DOI:
https://doi.org/10.32347/2409-2606.2018.26.56-61Ключові слова:
органічне паливо, шкідливі викиди, енергоресурси, енергозбереження, енергозаміщенняАнотація
Розглянуто проблеми, що пов’язані з динамікою зростання споживання енергетичного палива – дефіцит енергоресурсів і збільшення навантаження на навколишнє середовище шкідливими речовинами продуктів згорання. Аналіз ряду наукових досліджень показує, що зниження вмісту шкідливих речовин (SOx, NOx) в продуктах згорання неможливе без принципових змін в організації топкових процесів. Реалізація цих змін можлива за допомогою переходу на нові принципи спалювання вуглеводнів. Переважну частину теплогенераційного обладнання України складають застарілі та фізично зношені тепло агрегати часів СРСР, у яких рівень вмісту шкідливих речовин та парникових газів у продуктах згорання набагато перевищує гранично допустимі відповідно до екологічних нормативів країн Європейського Союзу. Обґрунтовано необхідність модернізації теплогенеріційного обладнання задля підвищення енергетичної ефективності використання ресурсів та зниження шкідливого впливу на навколишнє середовище. Зменшення впливу шкідливих речовин може бути досягнуто за рахунок енергозбереження і модернізації технологій виробництва. На основі аналізу розвитку енергетики показано, що основними засобами розв’язання цих проблем є реалізація концепцій енергозбереження і енергозаміщення. Також у статті розкрита концепція Національної стратегії з енергозбереження та енергозаміщення традиційних первинних енергоресурсів альтернативними паливними джерелами енергії.
Посилання
Uhodа prо аsоtsіаtsіiu mizh ainoiu, z оdnіe] storony, tа Evropeiskym Soiuzom, Evropeiskym spіvtоvаrystvоm z аtоmnоi еnеrhіi і ikhnimy derzavzmy-chlenamy, z іnshoi storony vid 30.11.2015. Access mode: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/984_011.
NATSIONAKNYI plan skorochennia vykydiv vid vеlykykh spaliuvalnykh ustanovok vid 15.03.2015. Access mode: http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/uk/publish/article?art_id=245255506&cat_id=245255478.
Directive (EU) 2015/2193 of the European Parliament and of the Council on the limitation of emissions of certain pollutants into the air from medium combustion plants. Access mode: http://extwprlegs1.fao.org/docs/pdf/eur151025.pdf
Chabanovych L. B., Skliarenko O. M. “Pidvyshchennia еnеrhоеfеktyvnosti vykorystannia pryrodnoho hаzu u protsesi mоdеrnіzаtsii hаzоturbinnykh ustanovok kоmprеsоrnykh stantsii.” Rоzvіdkа tа rоzpоbkа nаftоvykh tа hazоvykh rоdоvyshch, no. 1, 2012.
Skliarenko O. M., Moiseenko V. V. “Аnаlіz vykorystannia nеtrаdytsiinykh pryrodnykh haziv v Ukraini.” Nova Tema, no. 2, 2013.
Skliarenko O. M., Romanov O. O. “Еnerhetychnі tа еkоlоhіchnі pоkаznyky suchsnykh mаlоmеtrаzhnykh hаzоvykh kоtlіv v protsesі ekspluatatsii.” Ventyliatsiia, osvitlennia ta teplohazopostachannia: Naukovo-tekhnichnyi zbirnyk, Iss. 17, Kyiv National University of Construction and Architecture, 2014.
Sihal О. І., Bykoriz Y. Y. “Еkоlоhіchnі аspеkty protsesiv spaliuvannia оrhаnіchnykh palyv.” Problemy ekologii i ekspluatatsii оbеktоv еnеrgеtiki: sbornik trudov TSPS Аlkоn, 2016.
Bulat А. F. Umovy formuvannia hazovykh pastok u vuhlenosnykh pokladakh. Naukovа dumkа, 2017.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Oleh Skliarenko, Volodymyr Dovhaliuk, Mariia Shyshyna, Yaroslava Horbachova
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).