Експериментальні випробування лабораторного стенда для дослідження процесів сушіння
DOI:
https://doi.org/10.32347/2409-2606.2018.27.52-60Ключові слова:
сировина, сушильна камера, природне сушіння, конвективне сушінняАнотація
У даній статі розглянуто розробку лабораторного стенду для дослідження процесів сушіння. Було проведено різноманітні випробування даного «індивідуального» стенду на аеродинамічні та температурні показники. Великою перевагою даного лабораторного стенду є можливість регулювати кількість повітря, яке проходить через даний стенд та кількість теплоти. Недоліком даного стенду є калориферна установка, яка має занадто велику потужність. У ході випробувань проведено модернізацію установки для покращення вихідних параметрів задля поліпшенняперебігу процесу конвективного сушіння. Проведено дослідження конвективного сушіння сливи та інших фруктів. Виконано порівняння конвективного сушіння сливи порівняно з природним сушінням. У подальшому на даному лабораторному стенді можна провести лабораторні дослідження щодо впливу різної кількості (витрати) сушильного агенту при сталій температурі на швидкість сушіння продукції та смакові показники. Також треба зазначити, що даний стенд для дослідження конвективного сушіння можна використовувати для проведення досліджень процесів сушіння овочів, фруктів, ягід, грибів та іншої рослинної сировини як в навчальному процесі, так і для проведення науково-дослідних робіт.
Посилання
Тkachenkо S. I., Spivak О. Yu. Сушильні процеси та установки. VNTU, 2009.
Тарасенко Т. А., Evlash V. V., Nemirich О. V., Vashekа О. М., Havrysh А. V., Kravchenkо О. І. “Теоretychnе doslidzhennia sposobiv sushinnia оvochiv tа fruktiv.” Naukovyi visnyk LNUVМBТ imenі S. Z. Gzhitskohо, vol. 17, no. 4 (64), 2015, pp. 148-158.
Bessarab О. S., Shutiuk V. V. Теkhnolohiia sushinnia plodiv tа оvochiv. NUKHT, 2002.
Rekomendatsii dо sushinnia. http://xcook.info/vopros-otvet/kak-sushit-slivy.html
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Dmytro Guzyk, Mykyta Yershov
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).